18 Ekim 2016 Salı

EL EMEKLERİM :)


İlk boyadığım ahşap kuş kafesim. Acemice yaptım kendimce güzel oldu :) .  Üzerindeki  kokulu taş kaftan duvar süsünüde kendim yapmıştım. Fakat şunu söylemeliyim kokulu taşı evde yapmak sabır isteyen bir iş. Heryer batıyor, yaparken çok dikkat istiyor. Kalıplarımı bile kendim yapmıştım, şimdi hepsi kutularında çünü çocuklu ve çalışan bir anne olarak bunlara vakit ayırmanın henüz erken olduğunu düşünüyorum çünkü evimin ve çocuğumun bana çok ihtiyacı var. Kendime daha olumlu hobiler edinmek daha mantıklı :) 


Güya evin hanımı peçete dekupaj yapcekmiş de işte yaptım demek için almış turşu kavanozunu Bim peçetesiyle dekupe etmiş. Ortaya bu kulak pamuğu kavanozu çıkmış :) . Kavanoz boyamak eğlenceli aslında fakat hareketli bir çocuğunuz var ise bu hobide rafa kalkar arkadaş :))) ( ıghhh kaldı içimde heves yine )


En kolayı bu oldu :) Gittim üçbuçukçuya aldım 3,5 TL ye bir çerçeve. Eskiden kalmış imsakiyelerimiz vardı , ayet yazılı diye atamıyordum. Kestim , çerçeveye yerleştirdim. Mutfağıma astım. Oldu  mu ? Vallahi oldu güzel oldu :)) 

  

İşte bu resimde var olup ama artık kırılmış olan sevgili kokulu taş tabağım. Kendim yaptım, çokda hoşuma gidiyordu. Nazar ettim sanırım kırıldı. İlk başta bahsettiğim gibi kokulu taşı evde hazırlamak oldukça beceri ve sabır isteyen bir iş. Cesareti olan yapsın derim. Hazır alıp boyamak çok kolay. 
O tozu evde suyla karıştırıp kalıplara dök , çıkar , kenar gözenekleri pastala, zımparala vs vs . hayli emek istiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Değerli yorumlarınız için Teşekkür Ediyorum :-)

E-posta ile takip

KIRMIZI PAPUÇLAR

KIRMIZI PAPUÇLAR

BİRREKLAM TV ( REKLAM İZLE KAZAN )